خريد بک لينک
لوازم یدکی ال ۹۰
Hookah Shisha Tobacco
ماسک سه لایه
فلنج
Barabas Ropa de hombre

دشت گیلان
<-BloTitle->
<-BloText->

تاريخ : 26 دی 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : جاویدان | بازدید : <-PostHit->
دشت گیلان

این تحقیق با فرمت ورد ، قابل ویرایش ، در 11 صفحه تهیه شده استسرزمین گیلان بنابر موقعیت خود و تأثیر این موقعیت بر معماری این محل ، دو بخش از سه بخش مطالعات ما را بر روی معماری مسكونی برونگرای ایرانی به خود اختصاص می دهد

دانلود دشت گیلان

دانلود دشت گیلان
دشت گیلان
گیلان
گونه های برونگرا 
پوشش شیبدار
انواع چوبها 
تحقیق
جزوه
مقاله
پایان نامه 
پروژه 
دانلود تحقیق
دانلود جزوه
دانلود مقاله 
دانلود پایان نامه 
دانلود پروژه
دسته بندی جغرافیا
فرمت فایل doc
حجم فایل 12 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 11

دشت گیلان


گونه های برونگرا با پوشش شیبدار :

سرزمین گیلان بنابر موقعیت خود و تأثیر این موقعیت بر معماری این محل ، دو بخش از سه بخش مطالعات ما را بر روی معماری مسكونی برونگرای ایرانی به خود اختصاص می دهد .

اما وقتی از ویژگی پوششهای آن ، یعنی شیبدار بودن صحبت می شود ، فكر انسان ناخود آگاه متوجه اوضاع طبیعی این منطقه می گردد .

این منطقه به وسیله حصار بلند البرز از بقیه ایران جدا می گردد . كوههای این استان قسمتی از مجموعه ناهمواریهای جنوب و جنوب غربی دریای مازنداران است كه از دره رود آستارا در شمال تا كوههای سوماس در مشرق كشیده شده است .

این منطقه دارای نوع خاصی از آب و هوا است كه به آن آب و هوای معتدل خزری می گویند .

ارتباط گیلان به آذربایجان از طریق فومن ، ماسوله ، زنجان بوده و راه دیگر از طریق آستارا به اردبیل ، می گذشته است .

بافت اغلب روستاهای واقع در دشت گیلان به شكل پراكنده است و هر خانه كه مشتمل بر عناصر مختلفی است ، به صورت قطعه زمینی بزرگ می باشد كه گاهی با محل كار كه اغلب شالیزار است ، فاصله كمی دارد . مثل آنچه در روستای كلده بالا در نزدیكی فومن مشاهده شده ، و گاهی فاصله ای را باید تا محل كار طی كرد ، مثل روستای سالك ده در لاهیجان . شكل پراكندگی خانه ها در بافت متفاوت است .

ویژگی های فنی چوب از قبیل سبكی ، سهولت دسترسی و كارپذیری ، مقاومت در برابر كشش ، خمش و پیمون وار بودن ( مدولار ) ، همه در این انتخاب مؤثر بودهاند .

از مصالح نوع سنگی از قبیل سنگ و خشت در انواع مختلف و سفال نیز در كنار ساختمانهای تماماً چوبی استفاده شده است .

انواع چوبها مثل چوب توت ، توسه ( توسكا ) ، پلت ، كهل ، آزاد ، لرك ، انجیلی ، بید ، بلوط ، نارون راش و نمدار در قسمتهای مختلف ساختمان چوبی بنا به كار گرفته شده است .

ساده ترین نوع پوششهای شیبدار ، در ساختمانهای ابتدای مشاهده می شوند . در این نوع پوششها ، ستون های شاخكداری كه تیرهای افقی روی آنها قرار می گیرد ، نقش حمل پوششی را دارند . بر روی تیرهای افقی ، تیرهای مایلی كه رأسشان بر روی ستیغ متصل است ، قرار دارند . ستیغ نیز بر روی دیركهای عمودی قرار دارد .

یكی دیگر از عملكرد های مهم ایوان در مسكنهای چند اتاقی ، ارتباط دادن اتاقها با هم می باشد . به همین دلیل ، بنابر نوع اتاقها طرز  قرارگیری  ایوانها نیز فرق می كند . بطور مثال اگر اتاقها در یك ردیف قرار گیرند ، ایوان در جلوی آنها به صورت متسطیل كشیده است .

نوع فایل: word

سایز:12.5 KB 

 تعداد صفحه:11 

دانلود دشت گیلان







ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
دشت گیلان ,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *


<-BloTitle->
<-BloText->